مدیریت برند و تجاری سازی

مدیریت برند و تجاری سازی


دوره مدیریت برند و تجاری سازی چه دوره ای می باشد؟ مدیریت برند و تجاری سازی چیست؟ با مدیریت برند شاخص مزیت فروش منحصر به فرد خود را تقویت کنید با مدیریت برند می توانید برند تان را شناخته تر کنید با مدیریت برند می توانید برند خود را از درون رشد دهید با مدیریت برند، افراد با نفوذ را برای گردش هرچه بیشتر برند خود در بازار جذب کنید با مدیریت برند می توانید نرم افزار های مدیریت برند را یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید مزایای اخذ مدرک مدیریت برند چیست؟ چرا مدیریت برند...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مدیریت برند و تجاری سازی چه دوره ای می باشد؟

این دوره موضوعات مدیریت برند و نقش استراتژی های موثر در موفقیت و دوام یک برند را به دانش پذیران آموزش می دهد. با شرکت در این دوره با دانش و تکنیک های ضروری برنامه ریزی، ایجاد و حفظ اعتبار اهداف یک برند آشنا می شوید. همچنین می توانید در این دوره برند سازی و مهارت ها و بینش های ضروری برای شکل گیری استراتژی های با ارزش آن را فرا گیرید.
مدیریت برند تاثیر چشمگیری روی موفقیت شرکت ها، محصولات، خدمات، خط مشی شرکت ها، افراد و مکان های مختلف دارد. برند های قوی محدود به اندازه، شکل یا چشم اندازه های خاص نمی باشند و می توانند با افراد مختلفی مانند مشتری ها، کارمندان و ارائه دهندگان خدمات و کالا ها همکاری نزدیکی داشته باشند. برند ها برای مشتریان حق انتخاب ایجاد می کنند، وفاداری مشتری را نسبت به شما می توانند افزایش دهند و همچنین به محصولات تان ارزش و اعتبار می دهند به گونه ای که آن را از دیگر محصولات مشابه جدا کنند. برند قوی در تمام روابط بین شرکت ها، مصرف کننده ها و شرکای کاری حضور دارد.
تجاری سازی نیز در این دوره به دانش پذیران معرفی می شود و به معنای معرفی محصولات و خدمات جدید در بازار می باشد. تمام فرایند تجاری سازی مانند تولید، توزیع، بازاریابی و غیره و همچنین روش های موفقیت در تجاری سازی یک محصول یا خدمات جدید را می توانید با حضور در این دوره فرا گیرید. تجاری سازی موفق، نیازمند تقویت استراتژی های شرکت می باشد که در بر دارنده گام ایده پردازی، پردازش کسب و کار و مرحله بررسی سهام داران می باشد.

مدیریت برند سازی

مدیریت برند و تجاری سازی چیست؟

برند ها باید در بازار خود را از دیگر برند ها متمایز کنند تا بتوانند محصولات خود را همیشه در رده های برتر بازار حفظ کنند. برند های برتر هزینه های زیادی برای برند سازی خود نکرده اند، بلکه از مدیریت برند استراتژیک برای تقویت برند خود استفاده کرده اند. ارزش برند، تصمیم برای خرید آن را در بازار های دیجیتال امروزی مشخص می کند. دامنه وسیعی از خدمات و کالا ها امروزه برای افراد زیادی دسترس می باشد و به همین دلیل مدیریت برند یکی از موضوعاتی است که امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

مدیریت برند یعنی توسعه یک برند در بازار. ایجاد یک رابطه مثبت با بازار هدف، در مدیریت برند امری حیاتی می باشد. اما تمام جوانب مشترک با برند و فرایند های خرید را نیز شامل می شود. این جوانب شامل المان های ملموس برند می شود. مدیریت برند یکی از موضوعات اصلی بازاریابی می باشد و می تواند ارزش محصول را تا حد زیادی بالا ببرد. با مدیریت برند می توانید به مشتریان هدف خود دست پیدا کنید و پیام اصلی خود را برای آن ها ارسال کنید. بنابراین برای شروع یک برند سازی و تقویت برند خود باید چه کرد؟ اصول مدیریت موفق برند چه می باشد؟

با مدیریت برند شاخص مزیت فروش منحصر به فرد خود را تقویت کنید

مزیت فروش منحصر به فرد (USP) می تواند شما را از رقبای تان جدا کند. به منظور ایجاد یک مزیت فروش منحصر به فرد، باید نسبت به محصول و سود شرکت خود از فروش آن در بازار اطلاعات کافی داشته باشید. آنچه باعث تمایز یک محصول در میدان رقابتی می شود چه می باشد؟ آیا دوام آن مهم است یا مقرون به صرفه بودن آن؟ تفاوت و تمایز شرکت شما با دیگر شرکت های مشابه در چه می باشد؟ آیا نسبت به رقبای خود خلاق تر هستید؟ باید به خوبی به این پرسش ها پاسخ دهید و پاسخ های خود را یادداشت کنید. برای مثال بنویسید: شرکت ما خلاق ترین و محصول ما شیک ترین محصول می باشد.
به محض اینکه مزیت فروش منحصر به فرد خود را تعریف و مشخص کردید، با ارسال پیام های جذاب به مشتریان هدف خود، برای آن اهرم قدرتمندی درست کنید. با این کار می توانید فعالیت های بازاریابی خود را مانند یک ستون فقرات بنا کنید و قطعا از نتایج موفقیت آمیز آن شگفت زده خواهید شد.

با مدیریت برند می توانید برند تان را شناخته تر کنید

پیام مزیت فروش منحصر به فرد خود را برای تقویت برند خود باید استفاده کنید. هر فعالیت بازاری باید منجر به افزایش اطلاع رسانی برند شما شود. این کار باید در تمام کانال های تجاری صورت گیرد و برای مدیریت برند یک امری ضروری می باشد. برند در بازار باید با عملکرد اندازه گیری این فعالیت های بازاری ارزیابی شود.
باید برند خود را با انتخاب میانه و میانگین مناسب، بازاریابی کنید. اگر برند شما نوآورانه و خلاقانه می باشد، برند تان را از طریق بازاریابی محتوایی باید معرفی کنید. همچنین باید در فناوری هم نوآوری داشته باشید و از برند خود به عنوان کلید بر قراری ارتباط در پیام های تبلیغاتی تان استفاده کنید و سعی کنید ثبات خود را حفظ کنید.

با مدیریت برند می توانید برند خود را از درون رشد دهید

ایده تقویت برند از درون بسیار کلیدی می باشد. بدین معنا که خودتان و تیم کارمندان تان از محصولات خود خریداری کنید. با این کار می تواند دیدگاه مستقیم افراد را درباره برند خود پیدا کنید. برای مثال با این شیوه کارمندان تان می دانند مشتری ها با چه هدفی و چگونه از این محصول استفاده می کنند و این دانش را برای تسهیل خرید آسان مشتری می توانند به کار گیرند.
تمام کارمندان، سفیران برند شما می باشند. خرید های داخلی باعث برقراری ارتباط بیشتر با برند می باشد. این تقویت برند از درون، برای حفظ ثبات برند از اهمیت خاصی بر خوردار است. همچنین باید مطمئن شوید که برند شما به خوبی به مشتری ها، شرکا و اراده دهندگان خدمات و کالا ها معرفی می شود.
تطبیق برند در میان شرکت، با مدیریت برند تقویت می شود. شرکای داخلی برای برند خود ایجاد کنید و سرمایه های برند تان را با آن ها شریک شوید. با این کار راحت تر می توانید سرمایه های برند خود را در درون تیم کاری خود، حفظ کنید.

با مدیریت برند، افراد با نفوذ را برای گردش هرچه بیشتر برند خود در بازار جذب کنید

بهترین راه بازاریابی برند، این است که این کار را به متخصص آن بسپارید؛ و چه کسی بهتر از افراد با نفوذ که در بازار هدف از اعتماد خوبی بر خوردار هستند. به این کار استفاده از نفوذ شخص ثالث می گویند. نظریه آن ساده است: فردی که سرمایه گذاری نکرده است قابل اعتماد تر و امین تر می باشد.
بر قراری و حفظ رابطه با افراد با نفوذ یک کار چالش بر انگیز می باشد. با این وجود با رعایت اصول آن می تواند بسیار سودمند باشد. همکاری، کلید اصلی می باشد. مانند هر رابطه ای دیگر، افراد برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت، به بر قراری روابط نیازمند می باشند. به خاطر داشته باشید که افراد با نفوذ می خواهند بی طرفی شان رعایت شود.

مدرک مدیریت برند سازی

با مدیریت برند می توانید نرم افزار های مدیریت برند را یاد بگیرید و از آن ها استفاده کنید

افراد می آیند و می روند، فرایند ها و محصولات تغییر می کنند، اما برند شما باید محکم و استوار باقی بماند. برندی که ثبات و ریشه خود را حفظ کند، از اهمیت ویژه ای بر خوردار است اما باید هم پای تغییرات بازار هم به سوی پیشرفت بیشتر، تغییر کند. رنگ ها و لوگو ها باید در نرم افزار برند تان ذخیره شود تا برند شرکت تان را بتوانید انتقال دهید.

یکی از بهترین سیستم های مدیریت برند فراگیر امروزه DAM یا مدیریت سرمایه دیجیتال می باشد. این نرم افزار به شما اجازه می دهد به راحتی سرمایه های دیجیتال خود را به شکل تصویر، فیلم، ارائه، لوگو، فایل های طراحی و دیگر المان های برند با ابرداده های غنی برای جست و جو و به اشتراک گذاری موثر تر، درآورید. اگر از دراپ باکس، گوگل درایو و دیگر فضا های ابری برای ذخیره اطلاعات خود استفاده می کند، باید آن ها را با یک راه حل مدیریتی برند پیشرفته، تغییر دهید.

بیشتر افراد گمان می کنند مرحله ایده پردازی در تجاری سازی مانند دهانه قیف می باشد. اگرچه بیشتر ایده ها در دهانه این قیف جا می گیرند اما در نهایت تنها کاربردی ترین آن ها از انتهای قیف می تواند خارج شود. ایده پردازی هدفش ارائه محصولات و خدمات جدیدی است که بتواند نیاز های براورده نشده مشتری ها را با طراحی های عالی و مدل های منحصر به فرد و البته مقرون به صرفه، برآورده کند.
در این مرحله بر چهار اصل مهم تاکید می شود: محصول، قیمت، مکان و پیشرفت. اغلب شرکت ها این مفاهیم را در هم ترکیب می کنند تا بتوانند محصولی جدید خلق کنند، قیمت، ارزش محصول را مشخص می کند، مشتری هم بر اساس آن تمایل به خرید پیدا می کند و در نهایت بازاریابی می تواند موفق عمل کند.

برای یک محصول جدید که قرار است تجاری سازی شود، واحد تحقیق و توسعه باید ارزش آن را تخمین بزند و میزان سودآوری از فروش و عرضه آن محصول را گزارش دهد. بنابراین برای یک تجاری سازی موفق شرکت ها باید هم نیاز های مشتری و هم سرمایه گذاران را برآورده کنند.

مزایای اخذ مدرک مدیریت برند چیست؟

با اخذ گواهینامه مدیریت برند و تجاری سازی، مدیران می توانند مسئولیت ها و وظایف خود در مدیریت برند، امور سازمانی و استفاده از چهار اصل مهم تجاری سازی را به خوبی تعیین و پیگیری کنند. با شرکت در کلاس مدیریت برند و تجاری سازی، سطوح مختلف برند (مانند المان ها، گرایش ها، شخصیت و ارزش های اصلی آن) را درک می کنید و متوجه خواهید شد چه نقش مهمی در توسعه و حفظ روابط تاثیر گذار با مشتری ها خواهند داشت. این دوره شما را با روش هایی آشنا می کند که به کمک آن ها می توانید ارزش و اعتبار برند خود را افزایش دهید. بنابراین با اخذ مدرک مدیریت برند و تجاری سازی می توانید در حوزه های زیر تخصص کسب کنید:

 1. آشنایی با مزایای برند هم برای صاحبان برند و هم مشتریان
 2. گرایش های موجود در روابط بین مشتری ها و برند ها
 3. نحوه تناسب برند با خدمات و محصولات شرکت
 4. آشنایی با واسطه های کلیدی
 5. آشنایی با اجزای هویت برند
 6. آشنایی با ارزش های اصلی برند
 7. آشنایی با هویت، گرایش و المان های برند
 8. نحوه تعیین موقعیت برند
 9. آشنایی با استفاده از چهار اصل تجاری سازی و نحوه تاثیر گذاری آن ها بر رابطه بین برند و مشتری
 10. آشنایی با روش های درک و تفسیر دیدگاه های مشتری نسبت به برند
 11. آشنایی با تلفیق روابط بازاریابی
 12. آشنایی با نحوه ارزیابی و بهینه سازی ارزش برند
 13. آشنایی با ساختار و ارزش برند
 14. آشنایی با روش های توسعه و حفظ یک برند در جایگاه برتر

چرا مدیریت برند از اهمیت برخوردار است؟

زمانیکه یک محصول در بازار معرفی می شود، به نظر همانند دیگر محصولات تکراری می باشد. اما می تواند در بر دارنده مشخصه های خاص باشد، مانند: کیفیت بهتر یا قیمت کمتر و حتی بسته بندی جذاب تر. اما آنچه در نهایت روی مشتری تاثیر می گذارد و او را ترغیب به خرید می کند دوام و استقلال برند می باشد. برند فاکتور متمایز کننده محصولات و خدمات از یکدیگر می باشد که می تواند یا باعث پیشرفت شما و یا شکست شود.
فروش، به شناخت برند و تصویر برند در اذهان مشتری ها، بستگی دارد. همکاری های مثبت میان صاحبان آن و مشتریان می تواند بر وفاداری و انتخاب آن برند توسط مشتری تاثیر گذار باشد. از آنجایی که برند ها در بازار محصولات و خدمات بسیار چشم گیر می باشند، مدیریت برند و تجاری سازی محصولات نیز به همان اندازه برای موفقیت کسب و کار ها از اهمیت بر خوردار می باشند.

می توان گفت برند سازی، تحقق نیاز ها و انتظارات مشتری و البته جلب رضایت مداوم او می باشد. مدیریت برند هم به معنای مدیریت نحوه معرفی برند در بازار می باشد. پس برند سازی، هویت برند و تصویر آن، همچنین نحوه دیدگاه مشتری نسبت به برند، تجربه او از آن برند و ارزش و اعتبار آن، همه در مدیریت برند مورد بررسی قرار می گیرند. فاکتور های ملموس مانند قیمت، نحوه بسته بندی، و غیره و همچنین فاکتور های ناملموس دیگر مانند تجربه و احساس مشتری از محصول و خدمات آن برند و رابطه شکل گرفته میان مشتری و برند باید در مدیریت برند و تجاری سازی مورد توجه قرار گیرد.

در دنیای رقابتی امروزه، کیفیت محصول و قیمت مناسب آن در وهله اول مورد توجه مشتری ها قرار می گیرد و همین دو فاکتور برای موفقیت فروش آن محصول یا خدمات، کافی است. رشد سریع فناوری و رقابت در میان محصولات مشابه، منجر به کوتاه شدن چرخه عمر محصولات شده است. یک محصول امروزه خیلی کمتر روی قفسه های فروشگاه ها باقی می مانند، زیرا به سرعت محصول جدیدی می تواند جای آن ها را بگیرد. به همین دلیل شرکت ها بیشتر به دنبال یافتن راهی دیگر برای موفقیت در این میدان رقابتی می باشند.

مدیریت برند و تجاری سازی می تواند ارزش و اعتبار برند را افزایش دهد. مشتریان به مرور به برند مورد علاقه خود اعتماد می کنند و همین باعث می شود فروش آن برند همیشگی باشد و دوام داشته باشد. برند های پایدار می توانند بر خلاف قیمت های گران شان به دلیل همین وفاداری مشتریان همیشه در رتبه اول فروش قرار گیرند.

مدیریت برند و تجاری سازی برای افزایش ارزش محصولات و خدمات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند و این کار را با تکنیک های خاصی انجام می دهند. در دوره مدیریت برند و تجاری سازی یاد می گیرید چطور وفاداری مشتری را نسبت به برند خود ایجاد کنید و برند خود را در میان مشتری ها شناخته تر و معروف تر کنید. خلق این تجربه مثبت از برند مساوی با تحقق انتظارات و نیاز های مشتری می باشد. مدیریت برند باعث می شود، مشتری بعد از اولین خرید خود، مجددا آن برند را انتخاب کند. در بازاریابی و استراتژی های مدیریت برند، روانشناسی مشتری از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. دوره مدیریت برند و تجاری سازی روابط میان مشتری و برند و همچنین تاثیر آن در کسب سود در دراز مدت را به شما آموزش می دهد.
امروزه شرکت ها با برند سازی به دنبال کسب سود در میدان رقابتی می باشند. از مهمترین مزایای کلیدی مدیریت برند و تجاری سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • با مدیریت برند می تواند برند خود را از صفر به صد برسانید
 • با مدیریت برند می توانید ارزش برند و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی کنید و استراتژی های کاربردی برای حرکت به سوی پیشرفت را طراحی کنید
 • با مدیریت برند می توانید شاخص های اجرایی مناسب را تحلیل و تعریف کنید
 • و استراتژی های بازاریابی و روابطی را شکل دهید که به شما در معرفی موفقیت آمیز برند تان کمک کند.

در نتیجه شرکت در دوره مدیریت برند و تجاری سازی برای آن دسته از افرادی که می خواهند مهارت های موفقیت در بازاریابی و روابط را در هر نوع کسب و کاری فرا گیرند، بسیار ارزشمند می باشد. همچنین افرادی که قصد معرفی یک برند یا تجاری سازی یک محصول و خدمات جدید دارند، باید با شرکت در این دوره اصول آن را فرا گیرند تا موفقیت خود را تضمین کرده باشند.

تاثیر تجاری سازی بر کسب و کار ها چه می باشد؟

تجاری سازی فرایندی است که به کمک آن محصولات و خدمات جدید به بازار و مشتری ها معرفی می شوند. تجاری سازی مراحل مختلفی دارد و اولین مرحله آن معرفی محصول از طریق تولید انبود و تطبیق آن در بازار می باشد. در کنار تولید، توزیع، بازاریابی، فروش و پشتیبانی از مشتری هم برای یک تجاری سازی موفق باید در نظر گرفته شود. به عنوان یک استراتژی هر تجاری سازی نیازمند توسعه برنامه بازاریابی می باشد تا مشخص شود چطور یک محصول را وارد بازار کند و موانع را برای یک فروش موفق پشت سر گذارد.
با تحقیق و جست و جو متوجه خواهید شد که تجاری سازی محصولات و خدمات جدید با چه موانع و مشکلاتی مواجه خواهد بود و همچنین با نیاز های مشتری نیز آشنا می شوید و می توانید قبل از ارسال محصول در بازار ، نیاز های آن ها را مد نظر قرار دهید. تجاری سازی مزای زیر را به همراه خواهد داشت:

 • مزایای اجتماعی: تجاری سازی در حوزه های سلامتی، رفاه، تناسب اندام، آموزش، کاربرد های صنعتی و به زبان راحت تر در زندگی روز مره مزایای زیادی دارد و تمام افراد این حوزه ها می توانند از تجاری سازی سود ببرند. به طور کلی مزایای اجتماعی کلید اصلی اجرای تجاری سازی می باشد.
 • رشد اقتصادی: نوآوری در تجاری سازی می تواند مزایای اقتصادی هم در بر داشته باشد. این مزایا یا از طریق پیشرفت در فناوری های به روز و راه اندازی کسب و کار های جدید می باشد و یا با کارآفرینی حاصل می شود.
 • همکاری در بخش صنعتی: تجاری سازی فرصتی برای همکاری با شرکا، سرمایه گذاران بخش های صنعتی و دیگر کسب و کار ها هم می باشد. این همکاری ها می تواند منجر به جذب سرمایه های بیشتر شود و سودآوری را برای شرکت ها افزایش دهد، ضمن اینکه برند و محصولات خود را بهتر و با موفقیت بیشتری می توانند به مشتریان هدف خود بشناسانند.

چرا باید در دوره مدیریت برند و تجاری سازی موسسه آموزش عالی فن پردازان شرکت کنید؟

موسسه آموزش عالی فن پردازان با بهره مندی از اساتید مجرب و متخصص این رشته، می تواند بهترین فرصت آموزشی برای شما در فراگیری اصول مدیریت برند و تجاری سازی باشد. با توجه به اهمیت برند سازی و تاثیر آن بر فروش و افزایش درآمد کسب و کار های مختلف، تمام علاقه مندان این حوزه و افرادی که می خواهند برند جدیدی ثبت کنند و یا برند خود را در جایگاه بهتری قرار دهند و همچنین افرادی که می خواهن محصولات و خدمات جدیدی شان را تجاری سازی کنند، باید در این دوره حضور داشته باشند. اخذ گواهینامه مدیریت برند و تجاری سازی از موسسه آموزش عالی فن پردازان می تواند مزایای زیر را برای شما به همراه داشته باشد:

اینفوگرافیک برند سازی

 • کسب مدرک معتبر مورد تایید وزارت علوم و فناوری که با اعتبار این مدرک می توانید سریع تر و ساده تر وارد این حرفه شوید.
 • مدرک این موسسه قابل ترجمه رسمی و مورد تایید دادگستری می باشد و در صورت اشتغال در کشور های خارجی نیز می توانید از اعتبار این مدرک استفاده کنید.
 • در این دوره سعی بر این شده است تا شیوه های آموزشی دیداری، شنیداری و عملی با هم ترکیب شوند تا یک تجربه آموزشی منحصر به فرد برای دانش پذیران، رقم خورد.
 • تمام بسته های آموزشی این موسسه قابل ارسال به تمام نقاط کشور می باشد.
 • در هر مرحله از آموزش، دانش پذیران می توانند از پشتیبانی تیم مشاوران این موسسه بهره مند شوند.

موضوعات آموزشی اصلی در دوره مدیریت برند و تجاری سازی چه می باشد؟

این دوره شامل موضوعات آموزشی زیر می باشد:

 • نحوه شناخت برند و ایده پردازی و تبدیل ایده ها به ماهیت های واقعی
 • تصویر برند، هویت و جایگاه آن
 • ارزش برند و اعتبار آن
 • الگو های رفتار مشتری
 • مفاهیم بازاریابی مانند ترکیب، قیمت گذاری و تعیین جایگاه محصول
 • بخش بندی بازار
 • ارتباطات بازاریابی

وظایف شغلی مدیران برند و تجاری سازی چه می باشد؟

مدیران برند باید بتوانند پیشرفت های آینده بازار کار خود را پیش بینی کنند و استراتژی های بازاریابی برند را برای هم گام شدن با این پیشرفت ها تدوین کنند. این استراتژی های بازاریابی باعث افزایش آگاهی مشتری ها از محصول یا خدمات خاص می شود و می تواند شامل نام، علامت، نشانه، طراحی و یا ترکیبی از این ها باشد و برند را از دیگر رقبا متمایز کند. شرکت های بزرگ سرمایه های زیادی را صرف طراحی استراتژی های برند می کنند تا به کیفیت و جایگاه مطلوبی برسند و فروش بیشتری داشته باشند و در عین حال از مزیت وفاداری مشتری ها نسبت به خود، سود ببرند.

در کنار بازاریابان، مدیران برند سهم قابل ملاحظه ای در افزایش سهام بازار دارند. آن ها مسئول ارائه نام و مزایای محصولات و کسب سود از آن ها می باشند. مدیران برند معمولا باید استراتژی های بازاریابی را با فروش محصولات تطبیق دهند. مدیران برند باید بتوانند مشتریان هدف خود را ارزیابی کنند تا بتوانند روابط شان را با مشتری ها توسعه دهند و تقویت کنند. یک مدیر برند باید درک کاملی از نیاز ها و انتظارات مشتری خود داشته باشد تا مطابق با آن ها استراتژی های فروش را طراحی کند. مدیران برند باید بر پروژه های تحقیقاتی که به بررسی، تحلیل و پیش بینی رفتار مصرف کننده می پردازند، توجه خاصی داشته باشند. هر استراتژی بازاریابی و فروش یک محصول باید بتواند پاسخ مناسبی به نیاز های مشتری بدهد. به منظور دستیابی به این هدف، مدیران برند معمولا از تحلیل گر های بازار کمک می گیرند که تحقیقات زیادی روی رفتار مشتری و نیاز ها و انتظارات آن ها انجام داده اند.
مدیران برند باید دائما استراتژی های بازاریابی خود را اصلاح و به روز رسانی کنند تا رابطه موفقی با مشتری ها داشته باشند. مرور بر استراتژی اجرایی، قیمت گذاری و تبلیغات رقبا برای حفظ موقعیت خود در بازار از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد. مدیران برند باید بتوانند تغییرات بازار و کسب و کارشان و همچنین رفتار مشتری ها را پیش بینی کنند.

مدیران برند همانند مدیران منابع انسانی، باید مهارت های ارتباطی قوی داشته باشند. رهبری و هدایت تاثیر گذار بر تیم بازاریابی، تیم تحقیقات و تیم فروش نیازمند مهارت های اجتماعی و مدیریتی خوب در کنار توانایی هماهنگی و ترکیب اهداف مختلف تیم های مختلف می باشد. مدیران باید بتوانند با هوش تحلیلی خود مشکلات را خیلی سریع شناسایی و حل کنند.

دوره آموزش مدیریت برند سازی

تاثیر و هدف مدیریت برند بر کسب و کار ها چگونه است؟

مشتری ها از طریق برند می توانند شرکت، محصول، خدمات و وضعیت اقتصادی شما را شناسایی کنند. بنابراین می توانید با پیام ها، تصاویر و تبلیغات می توانید یک برند ویژه بسازید اما به هر حال شرکت شما می تواند شهرت و اعتبار برای تان همراه داشته باشد. بنابراین باید مطمئن شوید که هر روز بر اساس استاندارد های برند تان کار می کنید.
مهمترین بخش مدیریت برند کنترل و مراقبت دائمی از آن است. یک مدیر برند موفق باید مطمئن شود که قیمت و هرگونه استفاده از نام تجاری شما، لوگو و پیام های تبلیغاتی، باعث تقویت اهداف کاری شما می شود. با این کار می توانید در مسیر پیشرفت باقی بمانید و مشتریان بیشتری جذب کنید. برعکس این ماجرا نیز صادق می باشد و اگر نتوانید برند را به خوبی مدیریت کنید، اعتبار و فروش خود را از دست خواهید داد.
برخی از کسب و کار ها مدیران برند را برای رسیدگی به این امور استخدام می کنند، اما شما می توانید با فراگیری اصول و قوانین آن با شرکت در دوره مدیریت برند و تجاری سازی موسسه آموزش عالی فن پردازان، خودتان این کار را انجام دهید.

آیا یادگیری اصول مدیریت برند کار سختی است؟

نه. فراگیری اصول مدیریت برند و تجاری سازی کاری پیچیده و دشوار نیست. با این وجود نیازمند تلاش و مطالعه می باشد تا بتوانید به مرور در این زمینه متخصص شوید.

کجا می توانیم از دانش خود درباره مدیریت برند و تجاری سازی استفاده کنیم؟

در تمام شرکت ها با محصولات و خدمات متنوع می توانید از دانش خود استفاده کنید، زیرا تمام کسب و کار ها برای موفقیت و پیشرفت خود به مدیریت برند نیاز دارند. متخصصان مدیریت برند می توانند در شرکت های خصوصی، عمومی، بانک ها، خدمات اینترنتی، بیمارستان ها و غیره از تخصص خود استفاده کنند.

آیا باید قبل از شرکت در دوره مدیریت برند و تجاری سازی، تجربه حضور در این بازار داشته باشیم؟

خیر. نیازی نیست در این زمینه تجربه داشته باشید اما بهتر است درباره مفاهیم بازاریابی و معرفی محصولات، قیمت گذاری، بخش های دیگر آن ایده هایی در سر داشته باشید و تا حدودی با این مفاهیم آشنا باشید.

چطور می توانم از کیفیت این دوره اطمینان حاصل کنم؟

مدرسان متخصص ما با دانش به روز و توانایی آموزشی منحصر به فرد می توانند تمام اصول مدیریت برند و تجاری سازی محصولات را به شیوه ای نوین به شما آموزش دهند و شما نیز می توانید با آن ها به منظور رفع پرسش ها و ابهامات تان هم در طول دوره آموزشی و هم قبل و بعد از آن و از طریق تیم مشاوران صبور ما، در تماس باشید. دریافت بازخورد و کامنت ها و همچنین دستورالعمل های کاربردی در حین برگزاری دوره، می تواند دید واقع بینانه ای به شما در مورد نتیجه آموزش ها و کاربردی بودن شان بدهد.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره مدیریت برند و تجاری سازی

 • اصول برند شخصی حرفه ای
 • برند شخصی                                                                                           
 • چرایی داشتن برند شخصی
 • مزایای برند شخصی
 • شناخت خود
 • ارزش ها
 • مزایای شناخت ارزش ها
 • باورها
 • هدفگذاری و برنامه ریزی صحیح
 • هدف گذاری
 • مزایای هدف گذاری صحیح
 • خطرات هدف گذاری
 • هدفگذاری ساده اما کاربردی
 • بارش فکری
 • برنامه ریزی صحیح
 • مراحل برنامه ریزی
 • رسالت فردی
 • نظریه سیستم ها
 • اجزای تشکیل دهنده رسالت فردی
 • گام برای پیدا کردن رسالت فردی                                                                                                                                                   
 • ساخت داستان و رزومه حرفه ای
 • روایت گری داستان خود
 • ساخت رزومه شخصی
 • نحوه ارائه خود
 • ارتباطات حرفه ای
 • انواع ارتباطات در برند شخصی
 • ارتباطات در دنیای واقعی
 • ارتباطات در فضای مجازی
 • ساخت شخصیتی کاریزماتیک
 • تفکر سیستمی و طرز فکر
 • تفکر سیستمی
 • طرز فکر
 • برندسازی
 • نام تجاری
 • مدیریت برند
 • تدوين راهبرد نام تجاري
 • ابعاد نام تجاري    
 • استفاده از جستجوگرها برای شهرت و مدیریت نام تجاری    
 • اصول مدیریت تبلیغات    
 • تبلیغات    
 • پیدایش تبلیغات    
 • بررسی مفهوم اثر بخشی    
 • اثر بخشی در تبلیغات    
 • مزایای هدف گذاری تبلیغات    
 • اهداف مدیریت تبلیغات    
 • توسعه هدف های تبلیغات    
 • کارآیی تبلیغات    
 • روش‌های کاهش هزینه تبلیغات    
 • اشتباهات رایج در تبلیغات    
 • استفادهء نامناسب از رسانه‌های غیرنافذ و محرک    
 • بها دادن بیش از اندازه به هدف‌گذاری‌های کیفی    
 • نحوه انتخاب برندهای بزرگ دنیا    
 • تعاریف مدیریت برند
 • دیدگاه ها یا روش های مختلف مدیریت برند
 • مدیریت و ارزش گذاری هویت برند به شیوه BAV
 • مدیریت برند و اشتباهات برندسازی
 • عوامل اثربخشی مدیر برند
 • مدیریت نام تجاری
 • ایجاد و مدیریت یک برند موفق
 • ارزش نام تجاری
 • مدیریت برند نام تجاری   
 • ماتريس استراتژي هاي نام تجاري    
 • ارزش مارک گذاری محصولات    
 • استراتژی های نامگذاری    
 • نام تجاری مناسب    
 • مدیریت آرم تجاری    
 • نکات مهم جهت انتخاب نام تجاری    
 • استراتژی های برند تجاری    
 • نام تجاری و ارزش    
 • استراتژی نام تجاری
 • کاربردهای استراتژیکی نام تجاری
 • استراتژی نام تجاری فراتر از موضع‌یابی
 • استراتژی نام تجاری استراتژی کسب‌وکار
 • استراتژی و تاکتیک
 • اصول طراحی برند
 • اصول اساسی برای طراحی نام تجاری
 • طراحی برند مجدد
 • باید و نبایدهای نام گذاری برند
 • راهنمای برندسازی مکانی
 • برنامه طراحی برند تبلیغاتی
 • طراحی هویت برند
 • طراحی برند و لوگو
 • چالش های نام گذاری در برندهای مقلد
 • طراحی اگهی تبلیغاتی و برند
 • گام های معلق خلق برند در ایران
 • برندسازی اینترنتی و اصول آن
 • برندسازی دیجیتال در دنیای کسب‌ وکارهای B2B
 • دورنمایی کلی از وب برندینگ یا دیجیتال برندینگ
 • معنای واقعی وب برندینگ
 • کالا ها در جدال برندینگ
 • مدیریت موثر برند در وب
 • تقویت یک برند در فضای مجازی
 • برند سازی اینترنتی برای روزنامه ها و سایت های خبری
 • تبدیل وب سایت به یک برند
 • روش ها، اصول و استراتژی های نوین در بازاریابی تجاری
 • ایده های بازاریابی برای تجارت سودآور
 • کارگزاران تبلیغات و بازاریابی
 • ضروری‌ ترین مهارت یک بازاریاب
 • اتیکت مکالمات تجاری و شغلی
 • ساختار و ابزار روابط عمومی تجاری
 • قدرت شبکه سازی تجاری
 • بازاریابی b2b