مانیتورینگ

***دوره آموزشی مانیتورینگ


دوره مانیتورینگ   دوره مانیتورینگ | با پیشرفت تکنولوژی و توسعه فناوری تغییراتی در دنیای پیرامون اطراف ما صورت گرفته است. این کار توسط آموزش های گسترده صورت می گیرد. تکنولوژی اثرات زیادی را در جامعه کنونی گذاشته است که یکی از آن ها گسترش مهارت های کامپیوتری و فناوری اطلاعات است. سوالی که ممکن است ذهن شما را تا کنون مشغول کرده باشد، تعریف تکنولوژی و کاربرد های آن است. در حال حاضر این واژه که اثرات مثبت آن در جامعه بیشتر از موارد منفی بوده، در قالب های گوناگونی نظیر تلفن، تبلت، مونیتور ه...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

دوره مانیتورینگ

 

دوره مانیتورینگ | با پیشرفت تکنولوژی و توسعه فناوری تغییراتی در دنیای پیرامون اطراف ما صورت گرفته است. این کار توسط آموزش های گسترده صورت می گیرد. تکنولوژی اثرات زیادی را در جامعه کنونی گذاشته است که یکی از آن ها گسترش مهارت های کامپیوتری و فناوری اطلاعات است. سوالی که ممکن است ذهن شما را تا کنون مشغول کرده باشد، تعریف تکنولوژی و کاربرد های آن است. در حال حاضر این واژه که اثرات مثبت آن در جامعه بیشتر از موارد منفی بوده، در قالب های گوناگونی نظیر تلفن، تبلت، مونیتور های هوشمند و غیره به چشم می خورد که همین موارد باعث ایجاد تغییراتی در سبک زندگی مردم شده است. جالب است بدانید که سازمان ملل متحد، تکنولوژی را به عنوان مجموعه اطلاعات، مهارت ها، روش ها و ابزار لازم برای ساختن محصولات مورد نیاز و کاربرد آن ها در نظر گرفته که تنها کسانی که آموزش این تکنیک ها را در اولویت قرار می دهند، به شناخت علم های بروز نائل خواهند شد. لازم به ذکر است که از دید انسان های متخصص، تکنولوژی ابزار یا فرآیندی به شمار می رود که به منظور تولید محصولات بهتر به کار گرفته می شود. اما اگر بخواهیم این مساله را از نظر اهل علم، تکنولوژی در نظر بگیریم، به نتیجه پایانی که همان فروش محصولات از تجارت است دست پیدا می کنیم. حال بهتر است به یکی از جدید ترین علوم که به تازگی در تکنولوژی پا گذاشته بپردازیم. این حرفه را دوره مانیتورینگ می نامند.  این دوره مورد علاقه و توجه تعداد بی شماری از دانش پذیران و متقاضیان بوده است که جمع آوری اطلاعات آن حاصل نتیجه چندین ساله اساتید خبره و تحصیل کرده می باشد. 

 

 

آشنایی با مفاهیم مانیتورینگ

 

نکته ای که بیش از همه موارد حایز اهمیت است، آشنایی با مفاهیم مانیتورینگ است و این بدانید از کجا آمده و در چه جایگاهی قرار گرفته است. تعریف این واژه را می توان به دو بخش تقسیم کرد. این بخش شامل جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از بخش های مختلف واحدهای صنعتی و نمایش آن ها با فرمت های خاص روی صفحه نمایش جلوی اپراتور مربوطه به شمار می رود که فردی که علاقه مند به اخذ مدرک مانیتورینگ است، باید اطلاعاتی از این قبیل را به دست آورد. لازم به ذکر است که این زمینه مربوط به فعالیت هایی در راستای نمایش و مشاهده کردن موقعیت و وضعیت یک سیستم می باشد. در گذشته شاید تنها به بررسی و دیدن مواردی بود که از طریق کامپیوتر صورت می گرفت و کاربرد و نامگذاری آن به شیوه ای قدیمی در نظر گرفته میشد، این در حالی است که کاربرد و اساس آن جدیدا تغییر کرده و مفهومی فراتر از قبل پیدا کرده است. مثالی که می توان در دنیای امروزی و تعریف مانیتورینگ و سیستم های آن در نظر گرفت مربوط به شاخه های فناوری اطلاعات و موارد گسترده تر می باشد.

 

آشنایی با نصب و محیط نرم افزاری

 

به منظور توسعه مهارت های کامپیوتری و  آسان شدن مسیر ورود به بازار کار حرفه ای، ما هر روز به دنبال یادگیری نرم افزاری هستیم که توسط شرکت های متخصص توسعه نرم افزار ایجاد می شود. همین امر موجب شده تا این کار به ما  در انجام وظایف و افزایش کارایی ما کمک کند. لازم به ذکر است که آشنایی با نصب و محیط نرم افزاری در حوزه مانیتورینگ به مقدار زیاد دیده می شود چرا که پدید آورنده ارتباطات گسترده است. جالب است بدانید که امروزه فناوری ها و نرم افزارهای پیشرفته بی شماری در دسترس ما قرار گرفته است که نحوه زندگی ما و تأمین نیازهای متغیر ما را در نظر می گیرد. می توان گفت که یادگیری برخی از نرم افزار ها به مقداری سخت است که دانش پذیران را تحت فشار قرار می دهد. اما فراگیری آن گروهی که به پیشرفت مهارت های کامپیوتری در حیطه مانیتورینگ کمک می کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. 

به منظور آشنایی بهتر محیط و نصب نرم افزار ها بهتر است در ابتدا به تعریف نرم افزار بپردازیم. جالب است بدانید که نرم افزار یک برنامه رایانه ای است که دستورالعمل ها و داده هایی را برای اجرای دستورات کاربر ارائه می دهد. این یکی از بخش های ضروری درون کامپیوتر است که قابلیت دیدن را ندارد اما به فرد امکان استفاده از رایانه را می دهد. دقیقاً ابزاری همچون ماوس، مانیتور، دیسک سخت و صفحه کلید به فرد این امکان را می دهند که با مشاهده آن ها، نحوه یادگیری شان را نیز در نظر بگیرد. برخی از نمونه های متداول نرم افزار شامل Microsoft Word ، Adobe Photoshop ، Adobe Reader ، Google Chrome ، Gmail ، PowerPoint ، VLC و بسیاری دیگر از برنامه های رایانه ای مشابه هستند که اغلب در زندگی روزمره از آن ها استفاده می شود. تعداد نرم افزار های تولید شده در جهان آنقدری است که نمی توان تک تک آن ها شمرد. همان طور که گفته شد، کسانی که قصد شرکت در دوره مانیتورینگ را دارند، با نصب و محیط برخی از نرم افزار های مربوطه در این دوره آشنا می شوند. برخی از موسسات هستند که آموزش دوره مانیتورینگ را در اختیار علاقه مندان قرار می دهند، یکی از مهم ترین و برجسته ترین موسسات حال حاضر، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان است که با ارائه دوره های آموزشی، به علاقه مندان کمک می کند تا بدون هیچ مشکلی وارد بازار کار شوند.

 

انواع روش های ایجاد پروژه

 

یکی از مهم ترین بحث هایی که در آموزش دوره مانیتورینگ در نظر گرفته می شود، روش های ایجاد پروژه است، چرا که با انجام این کار فرد قادر خواهد بود فعالیت هایی را به انجام رساند که سود و منفعت بی شماری برای خود و کارفرمای سازمان داشته باشد. لازم به ذکر است که روش های ایجاد و اجرای پروژه در واقع یک اصطلاحي عمومي است كه فرايند هاي کامل و استانداردی را را در راستای ساخت و تعیین پروژه به انجام می رساند. همچنین این تکنیک ها شامل تمامي روش ها، فعاليت ها ، اجرای عملیات ها به صورت پشت سر هم، تکمیل کردن روابط قراردادي تعهدات ، بررسی و تشریح روابط می باشند که همگی دست در دست هم می دهند تا پروژه را با موفقیت به اتمام برسانند. جالب است بدانید که موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با توجه به اطلاعات گفته شده بر آن است تا مدرک معتبر پایان دوره مانیتورینگ را در اختیار علاقه مندان و متقاضیان قرار دهد چرا که مطالب موجود در آن به قدری کمیاب و مفید است که در کمتر مکانی می توان آن ها را فرا گرفت.

 

معرفی انواع پنل های صنعتی

 

پنل های کنترل صنعتی نوع خاصی از مونتاژ است که شامل دو مدار قدرت، مدار کنترل یا ترکیبی از هر دو می باشد. جالب است بدانید آن گروهی که که مستقیماً در طبقه بندی محصولات UL و تحت کنترل مسئولان قرار می گیرند و با عنوان "NITW" مشخص می شوند. از این جهت مجموعه های سیمی مستقر در کارخانه موجود می باشند که تجهیزات را در محیط صنعتی تحت کنترل و بررسی قرار می دهند. به عنوان مثال سوئیچ ها، دستگاه های کمکی و کنترل کننده های موتور را می توان از این روش مورد بررسی قرار داد. جالب است بدانید که این نوع پنل های کنترل صنعتی ممکن است شامل وسیله ای برای قطع اتصال به برق و همچنین یک وسیله محافظ از مدار انشعاب باشند. این نوع کنترل پنل ها برای کاربرد های صنعتی طراحی شده و عموم متخصصان از آن استفاده می کنند. اصلاً عجیب نیست که متوجه شوید این پنل های کنترل دستگاه های گرمایشی، روشنایی درون سازه و موتور های داخل تاسیسات را کنترل می کنند. تابلو های کنترل صنعتی نیز موجود می باشند که برای هدف و قصد کنترل انواع خاصی از تجهیزات طراحی و ارائه شده اند. این پنل های کنترل شامل سیم کشی، ترمینال ها، و انواع مختلفی از اجزا و همچنین دستگاه های نصب شده متصل به زیر پنل هستند که یک محفظه کامل در آن ها یافت نمی شود. لازم به ذکر است که در آن محفظه ای که در این نوع تابلوی کنترل صنعتی گنجانده شده، قابل مشاهده است.

 

آشنایی با سطح دسترسی کاربران

 

یکی از مهم ترین مواردی که فرد در دوره مانیتورینگ آموزش می بیند، آشنایی با سطح دسترسی کاربران است. لازم به ذکر است که این سطح می تواند در بخش های ابتدایی، متوسط و حرفه ای لحاظ شود. چرا که هر فرد با توجه به استعداد ها و مهارت های کامپیوتری که دارد، می تواند میزان قابل توجهی از سطح دسترسی از کاربران را به دست آورد. همان طور که گفته شد در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان اطلاعات بی شماری در این دوره ارائه می شود که علاقه مندان قادر هستند با شرکت در این دوره و کسب گواهینامه معتبر پایان دوره مانیتورینگ، به اطلاعاتی دست پیدا کنند که از طریق آن بدون هیچ مشکلی وارد بازار کار شوند. افرادی که علاقه مند به حیطه مانیتورینگ هستند با بحث هایی همچون، آشنایی با تنظیمات تاچ پنل، آشنایی با شبیه ساز تاچ پنل زیمنس، آشنایی با ساخت Template و تنظیمات آنها، آشنایی با نحوه جاگذاری المانها در صفحه اسکرین و آشنایی با اصول دانلود برنامه به سخت افزار آشنا می شوند.

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره ***دوره آموزشی مانیتورینگ

 • نصب و محیط نرم افزاری
 • پنل های صنعتی
 • ارتباطات و پورت های شبکه در HMI
 • اساس کار تاچ پنل های صنعتی و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری آن ها
 • آتنظیمات تاچ پنل
 • شبیه ساز تاچ پنل زیمنس
 • روش های ایجاد پروژه
 • روش های backup گیری و آرشیو برنامه ها و Export و Import داده ها
 • یک پارچه سازی پروژه
 • انواع تگ ها
 • تنظیمات تگ ها و انواع داده های قابل استفاده در آن ها
 • ایجاد، اتصال نرم افزاری و سخت افزاری
 • ساخت screen و تنظیمات آن ها
 • ساخت Template و تنظیمات آن ها
 • نحوه جاگذاری المان ها در صفحه اسکرین
 • simple objects
 • Enhanced objects
 • ghrapice
 • کتابخانه برنامه
 • اصول آپدیت os
 • اصول دانلود برنامه به سخت افزار
 • انواع ساخت گرافیک
 • آلارم ها و نمایشگر آن ها
 • آشنایی با سطح دسترسی کاربران
 • آشنایی با نمایش انواع مقادیر آنالوگ و تنظیمات مقیاس بندی ها
 • آشنایی با توانایی های HMI در اجرای پروژه ها و برنامه نویسی
 • اجرای پروژه های کاربردی با طراحی HMI و PLC