مشاور خانواده

مشاور خانواده


مشاور- مشاور خانواده مشاور- مشاور خانواده | همان طور که می دانید، خانواده یکی از  مهمترین راه های ارتباطی است که انسان ها را بهم دیگر نزدیک می کند. اگر با مطالب اجتماعی و شناخت جامعه آشنایی داشته باشید، خواهید دانست که در حالت کلی جوامع حول محور خانواده می چرخد و بدون ارتباط انسان ها با یکدیگر و غریزه زیست شناختی شان، محافظت از خانواده ها امکان پذیر نخواهد بود، همچنین ممکن است انسان ها در راهی که پیش می گیرند تکامل نیافته و یا پیشرفت نکنند. بدین صورت است که آموزش مشاوره خانواده به علاقه...

توضیحات بیشتر...

امکان پرداخت این دوره بصورت اقساط وجود دارد:

۵۰٪ درصد مبلغ دوره بصورت پیش پرداخت و مابقی طی ۲ مرحله بصورت چک که تا قبل از دریافت مدرک می بایست پرداخت شود.

مشاور- مشاور خانواده

مشاور- مشاور خانواده | همان طور که می دانید، خانواده یکی از  مهمترین راه های ارتباطی است که انسان ها را بهم دیگر نزدیک می کند. اگر با مطالب اجتماعی و شناخت جامعه آشنایی داشته باشید، خواهید دانست که در حالت کلی جوامع حول محور خانواده می چرخد و بدون ارتباط انسان ها با یکدیگر و غریزه زیست شناختی شان، محافظت از خانواده ها امکان پذیر نخواهد بود، همچنین ممکن است انسان ها در راهی که پیش می گیرند تکامل نیافته و یا پیشرفت نکنند. بدین صورت است که آموزش مشاوره خانواده به علاقه مندان این زمینه در مجموعه ای معتبر نظیر موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان توصیه می شود.

درست است که همه خانواده ها بدون مشکل نیستند یا به اصطلاح برخی استرس یا درگیری را در محیط خود مشاهده نمی کنند اما همین افراد پس از بچه دار شدن خواه نا خواه با فرزندان کودک یا ناجوان خود به مشکل بر خواهند خورد. به علاوه نکته اصلی در نگه داشتن یک واحد خانوادگی موفق و رو به پیشرفت این است که بتوانیم نیاز های فردی اعضای خانواده را با توجه به ویژگی های آن ها ارزیابی و همچنین شناسایی کرد و همراه با مشاوره خانوادگی نوعی درمان منحصر به فرد را در اختیار  متقاضیان قرار داد که در رفع نیاز به آن ها کمک کند.

اهمیت حقوق خانواده در ایران

مانند تمامی کشور های جهان، خانواده حق و حقوقی دارد که یک مشاور خبره باید با نکات مربوط به آن آشنا باشد. همان طور که از نظر انسانیت هر آدمی صرف نظر از نژاد، رنگ و جنس، زبان، مذهب و ملیت عضو خانواده بزرگ بشریت است و دارای حق و حقوقی می باشد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. لازم به ذکر است که خانواده نیز به عنوان کوچک ترین واحد اجتماعی از حمایت برخوردار بوده و دارای حقوق مناسبی می باشد. جالب است بدانید که در دوره مشاوره خانواده در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان، حقوق خانواده که یکی از بخشی های حقوق مدنی و مهمترین واحد آن است، به شیوه ای کاربردی مورد تدریس واقع می شود. این زمینه به حق تک به تک اعضای خانواده اعم از پدر مادر، شوهر و همسر و حتی کودکان می پردازد. همچنین در این بخش می توان به دلیل اهمیت این امر  اشاره کرد و گفت که خانواده بر ارزش ها و روابط اجتماعی مستحکم هستند و زمانی که یک جامعه سالم باشد یعنی سلامت خانواده را به همراه دارد. در ایران و در تمامی دانشگاه های آن نیز به اهمیت این مورد و حقوق اعضاء خانواده پرداخته می شود.

ضرورت وجود سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده

لازم به ذکر است که خانواده به عنوان اولین کانونی که هر کدام از شما در آن قرار می گیرید از اهمیت بسیاری بر خوردار است و همین امر باعث شده تا حوزه مشاوره خانواده و اخذ مدرک آن مورد توجه علاقه مندان قرار گیرد. جالب است بدانید که اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می‌کند از محیط خانواده است و حتی تأثیرپذیری فرد از سایر اماکن می‌تواند نشأت گرفته از همین محیط خانواده باشد. خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده ، اخلاق ، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش بزرگی بر عهده دارد.عواملی چون شخصیت والدین و سلامت روانی آن بر آینده تمام کودکان و نوجوانان تاثیرات مثبت و منفی خواهد گذاشت.

توجه به آسیب شناسی خانواده  

خانواده ها بدون شک در طی گذراندن اومور روزانه ممکن است به مشکل بر بخورند و به مشاور نیاز پیدا کنند. همینجاست که دریافت گواهینامه مشاور خانواده در موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان نیاز می شود و اهمیت آن را نمی توان در میان جامعه نادیده گرفت. همچنین زندگی مشترک همواره با دورنمایی زیبا برای زوجین آغاز می شود، این مورد در ازای تفاوت هایی بین زن و شوهرها که ناشی از تربیت در دو محیط متفاوت است، شناخته می شود. و پس از مدتی آن ها، با مشکلاتی روبرو خواهند شد که چنانچه با تدبیر و درایت با آن ها برخورد نشود، می تواند بنیان زندگی خانوادگی را به شدت در خطر بیندازد. بدون شک کانون خانواده ای که در آن، میان زن و شوهر و اعضای خانواده انس و الفت نباشد، کانونی است همچون جهنم سوزان که نخستین آثار سوء خود را بر سلامت روانی و جسمانی اعضا باقی می گذارد. 

اما باید این نکته را در نظر بگیرید که شاید همان طور که هر انسانی یکتا و منحصر به فرد است، زندگی مشترک هر زوج جوانی نیز یکتا و منحصر به خودش باشد. و شاید مشاور با مطالعه چند روش نتواند به حل مشکلات بپردازد. اما باید بدانید که این گروه از کارشناسان با پرداختن به موضوع آسیب شناسی خانواده به منظور دست یافتن به راهبردهای پیشگیری، یکی از مهمترین ضروریات آموزش خانواده است، چون بدون شناخت علل و عوامل، دستیابی به راه های درمان و اصلاح  خانواده ها و زوجین دارای مشکل امکان پذیر نخواهد بود.
زمانی که حرف از آسیب شناسی خانواده به میان می آید، حرف از عواملی است که در صورت عدم رعایت آن ها، بهداشت روانی خانواده و ازدواج را تهدید و به خطر می اندازد. لازم به ذکر است که در بیان اهمیت آسیب شناسی خانواده باید توجه داشت که ریشه و بنیان اکثر ناهنجاری های رفتاری، عاطفی، اجتماعی و اخلاقی افراد یک جامعه، از خانواده بحرانی سرچشمه می گیرد. از این رو هدف از آسیب شناسی خانواده، از سویی شناخت علل و عواملی است که موجب عدم موفقیت ازدواج و شکل گیری مشکلات خانواده می شوند و از دیگر سو ارائه روش های پیشگیری مورد نظر است.

خانواده و اهمیت آن در دوره کودکی و نوجوانی

همان طور که می دانید نوزاد در خانواده به دنیا می‌آید و اولین تعاملات خود را با محیط اطراف و اعضا خانواده آغاز می‌کند. لذا در این کانون اولیه اولین تأثیر و برخورد متقابل با مادر آغاز شده و کودک کم کم در فرآیند رشد و اجتماعی قرار می‌گیرد. همان طور که روان شناسان بر این باورند که سال های اولیه کودکی نقش بسزایی در رشد شخصیت و آینده او دارد. بیشتر شرایط و ضوابط نشان دهنده این است که و شناخت های کودک از خود، اطرافیان و محیط در این دوران شکل می‌گیرد. همچنین مشاوره کودک و نوجوان را می توان به صورت تخصصی نیز دنبال کرد. زیرا نیازهای مرحله نوجوانی دوران حساس تر است. به طوری که در کنار سایر تحولات و تغییراتی که از جنبه‌های جسمانی و روانی در فرد اتفاق می‌افتد، ویژگی مشترک و مهم دیگر آن دوران ، استقلال طلبی نوجوان در خانواده است. نوجوان می‌خواهد به طریقی رشد استقلال خود را به خانواده ثابت کند و بر این اساس شروع به ایجاد فاصله بین خود و خانواده می‌کند. همین امر موجب شده تا با خانواده دچار مشکل گردد. از این جهت، وجود مشاور به پدر ها و مادر ها توصیه می شود.

تاثیر مشاوره در ازدواج

همان طور که می دانید زمانی که برای ازدواج  با فردی آشنا می شوید، در خواهید یافت که وی از تمام لحاظ با شما تفاوت دارد. لازم به ذکر است که ازدواج مهمترین تصمیم در زندگی هر فرد می باشد و در نتیجه برای تصمیم گیری و کسب مهارت‌های لازم نیاز به آموزش موجود خواهد بود و باید بررسی لازم در این راستا انجام گیرد. همان طور که گفته شد همسر آینده‌ در خانواده‌ای با افکار، فرهنگ، علائق و تربیتی کاملا متفاوت از شما بزرگ شده است؛ خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت می‌باشد؛ پس باید با تمام نکات مربوط با این ماجرا آشنا شوید.

چرا شرکت در دوره هاي آموزشي مشاور خانواده در موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان؟

همان طور که در مقاله گفته شد به دلیل مشکلات پدید آمده در جامعهف خانواده ها ممکن است دچار مشکلاتی شوند که خود از عهده حل آن ها بر نیایند. از این جهت به سراغ مشاوره رفته که مدرک مشاوره خانواده از مجموعه ای قابل اعتماد داشته باشد. موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان به واسطه همکاري با اساتيد برتر و به نام اين حوزه آموزشي موفق به برگزاري دوره هاي آموزشي با کيفيت و در سطح استانداردهاي اين حوزه شده است و همه علاقه مندان می توانند از آن ها استفاده کنند. همچنین با توجه به اين که کليه دوره هاي آموزشي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان مورد تائيد وزارت علوم تحقيقات و فناوري کشور مي باشد و از درجه اعتبار بالايي نیز برخوردار است.  به علاوه کليه مدارک صادر شده توسط موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازان مورد تائيد wes  کانادا مي باشد و مدرک مشاورخانواده نیز نيز از اين قاعده مستثني نيست فراگيران به واسطه دریافت گواهینامه ای معتبر قادر خواهند بود شانس خود براي ورود به بازار کار را به ميزان قابل توجهي افزايش دهند.  با توجه به اهميت شرکت در دوره هاي آموزشي معتبر و همچنين با توجه به مزايا و برتري هاي دوره هاي آموزشي موسسه آموزش عالي آزاد فن پردازن به کليه متقاضيان و علاقه مندان شرکت در دوره هاي آموزشي مشاور خانواده توصيه مي شود با شرکت در این دوره های کاربردی اين مرکز از زمان، انرژي و هزينه پرداختي نهايت استفاده را ببرند.
 

برگزارکننده: موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل دوره مشاور خانواده

 • تصمیم گیری اخلاقی     
 • حق رضایت آگاهانه     
 • رضایت آگاهانه              
 • فنون و روش های درمانی     
 • مصاحبه ذهنی      
 • آموزش والدین     
 • مشاوره زناشویی     
 • مشاوره خانوادگی     
 • مشاوره گروهی     
 •  درمان آدلری      
 •  درمان وجودی     
 •  تلاش برای هویت و رابطه با دیگران         
 •  آگاهی از مرگ و نیستی      
 •  وظیفه و نقش درمانگر     
 •  رابطه بین درمانگر و درمانجو      
 • درمان وجودی      
 •  چهار دوره شکل گیری نظریه راجرز     
 •  وجود نگری و انسان گرایی       
 •  وظیفه و نقش درمانگر       
 • فلسفه رویکرد فرد مدار     
 • مداخله بحران  
 •  درمان هیجان مدار 
 • درمان گشتالتی 
 •  تجربه درمانجو در درمان              
 •  درمان گشتالتی
 •  وجه اختلاف و اشتراک هورنی با فروید 
 •  درمانگری تحلیلی یونگ
 •  الگوهای کهن اصلی یونگ            
 •  رفتار درمانگری           
 •  درمانگری شناختی