ICDL چیست؟

با توجه به رشد روزافزون علم و آموزشهای کوتاه مدت، موسسه آموزش عالی آزاد فن پردازان با هدف بالا بردن سطح علمی و کمک به تحقق این امر مقاله  آموزش ICDL  کامپیوتر را تهیه و در دسترس علاقمندان قرار داده است. قبل از هر چیز بهتر است که بدانید ICDL مخفف چیست؟ این نام اختصاری در واقع برای اشاره به مهارت های هفت گانه کامپیوتر استفاده می شود که برای آشنایی کامل با آن بهتر است در انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ICDL مخفف چیست؟

برای اینکه متوجه شویم که آی سی دی ال چیست؟ بایستی بتوانیم مفاهیم مختلفی را یاد بگیریم، برای این کار بهتر است که از آی سی دی ال شروع کنیم. ICDL یا International Computer Driving License به معنای مهارت کار با کامپیوتر می‌باشد. دوره ICDL  یک استاندارد بین المللی در مهارت‌های کاربردی کامپیوتر است. این برنامه یک گواهینامه با کیفیت بالا و معتبر در سطح بین المللی است که توسط متخصصان دانشگاهی و بین المللی از سراسر جهان طراحی، ارزیابی و تأیید شده است. به این مهارت‌ها در داخل اروپا ECDL و در خارج اروپا ICDL گفته می‌شود. گواهینامه ICDL مدرکی معتبر و مورد تأیید ۱۴۹ کشور جهان، سازمان‌های بین المللی، ادارت و…. است. این استاندارد پس از گذراندن ۱۳۰ ساعت دوره آموزشی و ۷ مرحله آزمون با عنوان ICDL Core به کاربر داده خواهد شد.

 

در حال حاضر مهارت های ICDL به مدرک استانداردی تبدیل شده که در کشورهای غیراروپایی کاربرد دارد و برنامه درسی آن مشابه دروس ECDL است. بنیاد گواهینامه اروپایی راهبری کامپیوتر، برنامه درسی را تعیین کرده و آن را دائماً به روز رسانی می‌کند تا اطمینان حاصل شود که دروس آن با دنیای کار و پیشرفتهای انجام شده در زمینه فناوری، هماهنگ است. میزان پذیرش ICDL در کشورها، به طور روز افزونی در حال رشد است و در حال حاضر بسیاری از افراد و شرکتها، این گواهینامه را معیاری برای سنجش مهارتهای کامپیوتری می‌دانند. سازمان‌های حمایت کننده از ICDL، در بخش وسیعی از صنعت و دانشگاه فعالیت می‌کنند. علاوه بر آن، این گواهینامه مورد حمایت اتحادیه اروپاست که استانداردها و سطح کیفیت را در سراسر اروپا تضمین می‌کند.


مهارت‌های هفتگانه ICDL شامل چه مواردی است؟

•    (IT) آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات
•    (Windows) آشنائی با شیوه استفاده از کامپیوتر ومدیریت فایل‌ها
•    (Word) شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز
•    (Excel) شیوه کار با صفحه گسترده
•    (Access) شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده‌ها
•    (Powerpoint) شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب
•    (Internet) اطلاعات و ارتباطات

ICDL برای کمک به کاربران شرکتی و خانگی طراحی شده است. ICDL نشانه کفایت در مهارتهای کامپیوتری است. بنابراین شرکتی که در نظر دارد به نیروی انسانی یا کارمندان خود آموزش دهد باید اطمینان حاصل کند، پولی که به این برنامه اختصاص داده است، به خوبی صرف می‌شود.

 

 برای یادگیری مفاهیم پایه کامپیوتر، و دریافت مدرک معتبر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روی دکمه زیر کلیک کنید

 

شرکت در دوره ICDL

 

 

هدف از اجرای آی سی دی ال چیست؟

این دوره ۴ هدف اصلی را دنبال می‌کند که عبارت است از:
۱- ارتقای سطح توانائی افراد در IT.
۲- ارتقای سطح کارائی در شرکتها وموسسات.
۳- ایجاد توانائی کارفرمایان در سرمایه گذاری در بخش IT.
۴-تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانائی کارمندان در محیط کار.

آموزش فناوری اطلاعات

برای اینکه بتوانیمIT یا فناوری اطلاعات را توضیح دهیم قبل از هر چیز بهتر است که با مفاهیم و مباحث مختلفی آشنا شوید که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

 

مراحل اول کار با کامپیوتر

نکته: تصاویری که بعد از راه اندازی سیستم خود در صفحه نمایش مشاهده می‌کنید به کارخانه‌ای که کامپیوتر شما را تولید کرده است بستگی دارد.
نکته: اگر کامپیوتر برای استفاده بیش از یک کاربر تنظیم شده باشد یا چنانچه به یک شبکه متصل باشید برای نمایش صفحه Desktop باید با استفاده از نام کاربری و کلمهٔ عبور خود وارد ویندوز شوید.

 

دوره ICDL

 

 

انتخاب يك برنامه جهت اجراي آن در هنگام راه اندازي كامپيوتر به نياز فرد بستگي دارد . عموما تنظيمات مربوط به اجرا شدن نرم افزارها در هنگام راه اندازي ويندوز در گزينه ي Setting و تب General پايه ريزي مي شود كه مي توان به دلخواه اين تنظيمات را تغيير داد. هنگاميكه مي خواهيد براي اولين بار از محيط ويندوز استفاده كنيد پنجره اي شناور در منوي Taskbar ظاهر شده و فرصتي را براي گشت و گذار در ويندوز XP در اختيار شما قرار مي دهد (Tour Windows XP) اگر اين پنجره را در مراحل اوليه كاربرد ويندوز مشاهده نكرديد براي نمايش آن از منوي Start به ترتيب گزينه هاي All program- Accessories – tour windows xp را انتخاب كنيد.

خوب است قبل از شروع به كار با ويندوز از پنجره ي Windows XP Tour ، گشت و گذاري در محيط ويندوز داشته باشيد . توجه كنيد كه بعد از اجراي Tour ، پنجره اي به صورت Wizard ( راهبرهاي كمكي ويندوز ) باز شده و شامل دو گزينه مي باشد : در گزينه ي اول امكان استفاده از صوت و تصوير متحرك (animation) براي كاربر وجود دارد و در گزينه ي دوم استفاده از نسخه ي تصويري و متني كه از طريق Internet يا IE ( مرورگر وب ) در اختيار شما قرار مي گيرد . هنگام انتخاب اين گزينه برنامه ي IE به طور اتوماتيك اجرا مي شود .

کسب اطلاعات

خاموش كردن كامپيوتر

خوب است قبل از خاموش كردن كامپيوتر خود تمام برنامه هاي كاربردي در حال اجرا را ببنديد . در صورتيكه اين كار را انجام ندهيد اتفاقات مختلفي ممكن است رخ دهد :
1- احتمالا پيام هايي را مشاهده خواهيد كرد كه تقاضاي بستن فايل هايي را كه مشغول كار روي آنها بوديد مي كنند .
2- ممكن است پيغامي را مشاهده كنيد كه در بردارنده ي برنامه هايي است كه هنوز در احال اجرا هستند . گزينه اي كه متعاقب اين پيام در اختيار شما قرار مي گيرد و مي تواند به قطع عملكرد برنامه ختم شود كه در پاره اي مواقع منجر به از دست دادن تغييرات انجام شده خواهد شد .
3- احتمال باز شدن اتوماتيك و بدون اجرا توسط شما براي پنجره هايي كه در هنگام خاموش كردن كامپيوتر باز بوده اند ( پس از راه اندازي مجدد ) وجود دارد .
بنابراين قبل از خارج شدن از محيط ويندوز و خاموش كردن كامپيوتر برنامه هاي در حال اجرا و پنجره هاي باز شده را ببنديد .
در نهايت براي خاموش كردن كامپيوتر برروي منوي Start و گزينه ي Turn off computer كليك كرده تا پنجره مربوطه به آن در صفحه ي نمايش ظاهر شود .

 

(Word) یک مهارت هفتگانه ICDL (شیوه به کارگیری نرم افزار واژه پرداز)

نرم افزار واژه پرداز، یکی از کاربردی ترین نرم افزارها در کامپیوتر است که تقریبا تمامی افرادی که به نوعی با کامپیوتر سر و کار دارند بایستی آن را بیاموزند. 

نرم افزار Word چیست؟

نرم افزار Word یک نرم افزار «واژه پرداز» است که برای تایپ، ویرایش و طراحی متون استفاده می شود و در دوره های شبکه و کامپیوتر آموزش داده می شود. این نرم افزار نخستین بار در سال ۱۹۸۴ برای کامپیوتر اپل و سیستم عامل «مکینتاش» منتشر شد، اما پس از آن و در سال ۱۹۸۹ این برنامه به عنوان جزئی از مجموعه نرم افزاری Office تبدیل شد.

معرفی بخش ها و زبانه های اصلی در یک سند Word

در صفحه اصلی یک سند Word، گزینه ها و ابزارهایی وجود دارد که در زیر به طور خلاصه کاربرد هر مورد را توضیح می دهیم.

شماره 1: دکمه Microsoft Office Button. اگر بر روی این دکمه کلیک کنید، پنجره کوچکی مشاهده خواهید کرد که با استفاده از گزینه های موجود در آن، می توان سند جدیدی ایجاد کرد، یا سندی که قبلا کار کرده اید را باز و ویرایش کرد. همچنین برای ذخیره، چاپ، بستن سند و… می توان از گزینه های این دکمه استفاده کرد.

شماره 2: بخشی است به اسم Access toolbar. در نرم‌افزار Word برخی ابزارها هستند که کاربرد زیادی دارند. شما می توانید ابزارهای دلخواهتان را به این بخش اضافه کنید تا دسترسی به آن ساده تر و سریع تر باشد.

شماره 3: دارای سه دکمه است. دکمه ضربدر، سند Word را می بندد. دکمه وسط برای بزرگ و کوچک کردن سند استفاده می شود و دکمه سمت چپ حالتی ست که یک سند را اصطلاحا «مینیمایز» می کند. بدین صورت که بدون اینکه سند را به طور کامل ببندد، آن را به پایین صفحه ویندوز هدایت می کند تا شما بتوانید به کارهای دیگری که در ویندوز برایتان پیش آمده، رسیدگی کنید.

شماره 4: زبانه های اصلی نرم افزار Word در این بخش قرار دارد. با کارکرد این زبانه ها در همین درس آشنا خواهیم شد. با کلیک بر روی هر کدام از این زبانه ها، بخش ها و منوهای مربوط به آن نمایش داده می شود.

شماره 5: همانطور که در توضیح مربوط به بخش شماره ۴ اشاره شد، هر زبانه از چند بخش و یک سری گزینه تشکیل شده، که هر کدام از آنها، کارکرد و قابلیت خاص خودشان را دارند. در تصویر فوق و در عدد شماره ۵، بخش های مربوط به زبانه Home نمایش داده شده است. اگر بر روی زبانه Insert کلیک کنید، خواهید دید که بخش های Insert، کاملا با بخش های Home متفاوت است.

شماره 6: علامت چشمک زنی که در صفحه سفید سند Word می بینید را «مکان نما» می نامند. با تغییر محل مکان نما، می توان واژه ها را در محل مناسبشان درج کرد.

شماره 7: این آیکون را «Scroll Bar» می نامند. با نگه داشتن ماوس بر روی آیکون Scroll Bar و بالا و پایین کردن آن، می توان به محل مورد نظر در یک سند Word، دسترسی پیدا کرد.

شماره 8: این بخش، وضعیت سند را نمایش می‌دهد: تعداد لغت های تایپ شده، وضعیت صفحه در سند و نمایش زبان انتخابی.

شماره 9: حالت های نمایشی است. با استفاده از این ابزار و علامت «درصد» که در سمت چپ آن مشاهده می کنید، می توان در متن نوشته شده «زوم» کرد و حروف را به صورت درشت تر دید. کافی است ماوس را بر روی زبانه مشخص شده نگه داشته و آن را به سمت چپ و راست ببرید تا تغییرات را مشاهده کنید.

شماره 10: با استفاده از این گزینه ها می توان یک حالت نمایشی مناسب برای نوشتن متون انتخاب کرد. یک سند Word می تواند به ۵ صورت نمایش داده شود که حالت پیش فرض و بهینه آن، حالت Print Layout است. با نگه داشتن ماوس بر روی هر کدام از گزینه هایی که در سمت چپ ابزار تغییر زوم مشاهده می کنید، می توانید نام شکل نمایشی را ببینید و در نهایت با دو بار کلیک کردن، یک شکل نمایشی را انتخاب کنید.

ثبت نام در دوره ICDL

(Excel) شیوه کار با صفحه گسترده

اکسل هم از آن دسته نرم افزاران پایه ای هست که هر کسی باید برای راحتی کارش با کامپیوتر بر آن تسلط داشته باشد.

آشنایی با اکسل

نرم افزار اکسل پرکاربردترین صفحه گسترده و یکی از مهمترین نرم افزارهای مایکروسافت آفیس است. اکسل یک برنامه کاربرگ الکترونیکی است اما می توان از آن برای ساخت پایگاه داده ها ( البته با یک سری محدودیت ها ) و ایجاد نمودارهای گرافیکی استفاده کرد. ورژن نسخه جدید برنامه اکسل، برپایه نسخه های پیشین بوده و البته با ارائه قابلیت های اجرائی قدرتمندتر، طراحی شده است. امکانات متعدد این برنامه در برقراری ارتباط با اینترنت و دیگر نرم افزارهای مایکروسافت آفیس و حتی سایر برنامه های تحت ویندوز آن را بسیار کارآمد و نموده است.

اکسل ابزاری توانمند جهت انجام محاسبات و برآوردها در قالب جداول و نمودارها است. برنامه اکسل (User Friendly) کاربردوست قابلیت های متنوعی جهت انجام امور مالی و حسابداری دارد. در این فصل کوشش بر این است تا برخی قابلیت های مهم برنامه اکسل با رویکردی کاربردی در زمینه مدیریت و حسابداری ارائه شود. لذا پس از تعریف چند واژه کلیدی برنامه اکسل طرز کار با این برنامه از بازکردن آن گرفته تا نوشتن فرمول های پیچیده آموزش داده می شود.

 

(Access) شیوه استفاده از نرم افزار پایگاه داده ها

مديريت پايگاه داده ها (چه داده هاي متني يا تصويري يا غيره) شايد مهمترين كاربردي بوده است كه همواره از كامپيوترهاي تجاري خواسته شده است. به همين دليل در چند سال گذشته قبل از ظهور محيطهاي مبتني بر رابط گرافيكي شاهد حكومت زبان cobol بر امپراطوري كامپيوتر بوديم. بعد از اين امر ظهور برنامه dBase و فروش حيرت آور آن خبر از همين احتياج مبرم به پايگاه داده ها مي داد.

باز در اين عرصه نيز شركت مايكروسافت بيكار ننشست و Access كه كاستيها و اشكالات برنامه هاي قبلي را برطرف نموده و كار با داده ها را به صورت فوق العاده اي راحت تر ميکند عرضه کرد. اين برنامه كه همراه با كار در محيط كاملا گرافيكي ويندوز حتي قابليت نصب در شبكه و internet را نيز دارد بدون شك يك نياز شركتهاي تجاري, برنامه نويسان, طراحان صفحات وب و حتي براي اشخاص معمولي براي كنترل داده ها و اطلاعات خود بوده است.

 

آشنايي با کاربرد Access

اكسس كه يكي از برنامه هاي موجود در بسته نرم افزاري آفيس( Microsoft Office ) است براي ساماندهي و كنترل و مديريت پايگاه داده ايجاد شده است. اين برنامه داراي قابليتهاي بسيار است , مانند ايجاد صفحه ورود اطلاعات به شكل دلخواه. به عنوان مثال وقتي شما مي خواهيد اطلاعات موجود در يك چك را در كامپيوتر خود ذخيره كنيد شما با استفاده از برنامه اكسس مي توانيد صفحه ای درست همانند صفحه چك ايجاد كنيد و اطلاعات را به صورت كاملا گرافيكي در آن وارد كنيد. شما پس از ايجاد پايگاه داده هايتان حتي مي توانيد از آنها گزارش گرفته و يا در بين اطلاعات خود جستجو كرده البته تمامي اين امكانات را شما با دستان قدرتمند خود ايجاد خواهيدكرد.


از موارد استفاده برنامه اكسس به طور شهودي مي توان به استفاده آن در قسمت حسابداري يك شركت و يا نگهداري اطلاعات اشخاص عضو در سايتتان و حتي نگهداري اطلاعات كارمندان (حتي عكس آنها) و موارد بسيار متنوع ديگر اشاره کرد. شما پس از ايجاد اين پايگاه داده حتي مي توانيد آن را در شبكه در اختيار ديگران قرار داده يا بر روي آن كليد رمز گذاشته يا حتي در سطح كاربران مختلف مقدار دسترسي هر كاربر را تعيين كنيد.

 

آموزش ICDL

 

آشنایی با روند تکاملی نگارشهای ACCESS

برنامه های office ابتداعا روی win3.11 که تحت سیستم عامل Dos اجرا میشد به وجود امد با ورزن 1 و 2و …..و سپس با ظهور نرم افزار windows9x ،نرم افزارها ی office تحت ورزن های 97،2000،2002،2003،و بالاتر بوجود امده است.

 

(Powerpoint) شیوه کار با نرم افزار ارائه مطلب

ارایه پاورپوینت مجموعه ای از اطلاعات و داده هاست که یک مخاطب آن را به فرد، افراد و یا گروه خاصی تحویل میدهد. ارایه پاورپوینت مجموعه ای از اسلاید های الکترونیکی است که میتواند در برگیرنده متن، تصاویر، گرافیک، جداول، صدا و ویدیو های خاصی مرتبط با موضوع آن باشد. این مجموعه اسلایدی میتواند توسط یک اپراتور (ارایه دنده خاص) و یا بصورت خودکار اجرا گردد.

 

1- دکمه مایکروسافت آفیس (Microsoft Office Button)

دکمه ایست که در گوشه چپ وبالای این برنامه قرار گرفته است و شامل گزینه های متعددی می باشد که به شما امکان ایجاد یک ارایه جدید (New) ، باز کردن سند های موجود (Open) ، ذخیره (Save) و ذخیره به عنوان (Save as) ، چاپ (Print) ، ارسال (Send) ، انتشار (Publish) و بستن (Close) را میدهد.

 

2- (Internet) اطلاعات و ارتباطات

دوره ی آموزشی اینترنت مهارت هفتم از استاندارد ICDL می باشد . همانطور که می دانید ابتدایی ترین و اصلی ترین رکن فراگیری آموزشهای فن آوری اطلاعات کار با اینترنت می باشد .
اینترنت همچون شاهراهی است برای ارتباط تمامی جهان با یکدیگر برای تبادل هر گونه اطلاعات و ایده ها . برای فراگیری این دوره ی آموزشی لازم است کاربران محترم آشنایی قبلی با سیستم عامل Windows 98 یا XP داشته باشند تا در فراگیری این مباحث دچار سردرگمی نگردند.

 

اينترنت چيست؟

شبكه اي كه از لحاظ مقياس جغرافيايي در سطح جهان گسترش يافته است . اينترنت مخفف كلمات International Network به معناي شبكه جهاني مي باشد.

 

شبكه چيست ؟

به مجموعه اي از اتصالات بين دو يا چند كامپيوتر و زباني( Protocol) كه اين كامپيوترها به كمك آن با يكديگر صحبت مي كنند شبكه مي گويند. وقتي كه ما دو يا چند كامپيوتر را به يكديگر متصل كنيم به گونه اي كه اين دو بتوانند با هم تبادل اطلاعات كنند در واقع يك شبكه ساخته ايم.

اهداف شبكه :
1- استفاده از منابع مشترك ( اطلاعات ، نرم افزارها و سخت افزارها)
2- به روز بودن اطلاعات
3- جلوگيري از افزونگي اطلاعات
4- تبادل سريعتر و دقيقتر اطلاعات

کسب اطلاعات

تقسيم بندي شبكه ها از لحاظ مقياس جغرافيايي :

LAN شبكه محلي : که مخفف Local Aria Network ميباشد ، شبکه اي است با سرعت بالا که به منظور برقراري ارتباط و مبادله داده ها بين کامپيوترها در يک محدوده جغرافيايي کوچک مثل يک اداره ، يک ساختمان و يا يک طبقه از يک برج طراحي شده است.

WAN شبكه بندي وسيع : که مخفف Width Aria Network ميباشد ، جهت مبادله اطلاعات بين فواصل بسيار دور بکار ميرود. اين شبکه ناحيه جغرافيايي وسيعي مانند کل يک کشور و يا کل يک قاره را در بر ميگيرد. شبکه هاي WAN ممکن است از خطوط استيجاري شرکت مخابرات و يا ماهواره هاي مخابراتي جهت مبادله اطلاعات استفاده کنند.

MAN شبکه شهري : که مخفف Metropolitan Aria Network ميباشد شبکه هاي متعددي را که در نواحي مختلف يک شهر بزرگ واقع شده اند ، به يکديگر متصل و مرتبط ميسازد.

 

تجهيزات لازم براي شبكه كردن :

1- کارت شبکه ( NIC ) که مخفف Network Interface Card ميباشد.
2- رسانه انتقال که مخفف Transmission Medium ميباشد.
3- سيستم عامل شبکه NOS که مخفف Network Operating System ميباشد.

 

انتخاب تكنولوژي براي شبكه :

پيش از اينكه سخت افزار شبكه خود را خريداري كنيد درباره استانداردي كه ميخواهيد براي متصل كردن شبكه خود به كار بريد، تصميم گيري نماييد. كارتهاي رابط شبكه و كابلهايي كه انتخاب مي كنيد مي بايست از استاندارد انتخابي شما پشتيباني كند.عمدتاً از دو نوع استاندارد شبكه استفاده ميشود. Token Ring و اترنت.

عمدتاً از دو نوع استاندارد شبکه استفاده ميشود. Token Ring و اترنت.

 

اترنت :

يك تكنولوژي مبتني بر مجادله و درگيري است بدين معنا كه هيچ كنترلي بر كامپيوترهاي انتقال دهنده اطلاعات در شبکه ندارند و زماني كه 2 كامپيوتر همزمان اقدام به ارسال اطلاعات از طريق كابلها ميكنند اين امر منجر به برخورد داده ها ميشود بنابـــراين اطلاعات پس از تاخير به مقصد ميرسند مجادله داده ها ميتواند سرعت يك شبكه شلوغ را كاهش دهد . استفاده از تكنولوژي اترنت ارزانتر از تكنولوژي Token Ring است چرا كه تكنولوژي اترنت وسيله اي براي كنترل كامپيوتر انتقال دهنده اطلاعات ندارد اترنت براي دفاتر اداري كوچك و مصارف خانگي ايده آل است .

 

مزایای مهارت های ICDL برای افراد مختلف چیست؟

کاملا روشن است که توانایی استفاده از کامپیوتر جز مهارت های مهم و ضروری در زندگی محسوب می شود. مهارت های کامپیوتری امروزه نه تنها به افراد کمک می کند تا زندگی شخصی خود را بهتر کنند، بلکه داشتن گواهینامه بین المللی کاربردی کامپیوتر یا همان ICDL جز ویژگی های اصلی است که کارفرمایان هنگام استخدام افراد حتما آن را در نظر می گیرند. با آموزش مهارت های کامپیوتری در دوره ICDL هر فرد می تواند در زندگی روزمره خود از مزایای زیر بهره مند شود:

 

 • تماس با دوستان و خانواده 
 •  ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی، ایمیل یا وبلاگ ها با انجمن های افراد همفکر 
 •  استفاده از فناوری های آنلاین، پیام رسانها، وب کم، آموزش آنلاین یا سرگرمی ها و بازی های آنلاین 
 • دسترسی به طیف وسیعی از اطلاعات و خدمات

 

 با یادگیری مهارت های کامپیوتری که در دوره ICDL آموزش داده می شود هم در وقت و هم در هزینه ها می توانید به روش های زیر صرفه جویی کنید:

 

 •  بهترین و ارزان ترین خرید ها را به صورت آنلاین انجام دهید.
 •  حساب های خود را مدیریت کرده و صورت حساب هایتان را آنلاین پرداخت کنید.
 • از خدمات دولتی که به شکل اینترنتی ارائه می شود مانند ثبت نام کارت سوخت استفاده کنید.
 • به ابزارهای یادگیری آنلاین دسترسی پیدا کنید.
   

مزایای ICDL برای کارمندان چیست؟

کارمندان ماهر باعث می شوند تا سازمانها از فن آوری به طور مؤثرتری استفاده کنند و این موضوع منجر به افزایش بهره وری و رقابت می شود و اهداف با موفقیت بیشتری به دست می آیند. بنابراین گذراندن آموزش ICDL برای کارمندان ضروری است و به منجر به افزایش اثر بخشی، صرفه جویی در وقت و هزینه ها، بهبود ارتباطات داخلی و خارجی می شود.

 • تهیه و ارائه اسناد و مدارک اداری با کیفیت تر 
 •  استفاده از نرم افزارها برای انجام کارآمد و مؤثرتر کارهای آماری مثل، محاسبات پیچیده 
 • جستجو سریع و گزارش گیری خودکار با کمک برنامه های آفیس
   
برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها