تبدیل چالش‌ها به فرصت زیباترین کار مدیریتی است

رییس کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادواری مجلس:

تبدیل چالش‌ها به فرصت زیباترین کار مدیریتی است

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، پروفسور کریم زارع صبح سه شنبه در اولین اجلاس ملی چهره های ماندگار مدیریت و کارآفرینی با بیان این مطلب افزود: این موضوع در آیه ۷۰ سوره فرقان به وضوح تشریح شده است، وقتی خداوند سیئات را برای ما تبدیل به حسنات می کند، ما می توانیم چالش بزرگ بیکاری را به پژوهشگری تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: نقش نخبگان در سند تحقق ۱۴۰۴ نقشی عظیم است که باید به منصه ظهور برسد.

رییس کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادواری مجلس و مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: سازمان ها و نهادهای دولتی و مسئولان باید موانع پیش روی کارآفرینان را بردارند تا آنها بتوانند با فراغ بال به پیروزی دست پسدا کنند.

وی تصریح کرد: مراحل صدور مجوز یکی از موانعی است که باعث می شود کارآفرینان با سرعت نتوانند فعالیت خود را به سرانجام برسانند.

پروفسور زارع گفت: علاوه بر نهادها و سازمان‌ها و حکومتی‌ها مردم هم باید دست به دست هم دهند تا مشکلات کشور را رفع کنیم.

وی با بیان اینکه سد کنکور باید شکسته شود، ابراز داشت: ۹۰ درصد کشورهای جهان کنکور را حذف کرده‌اند و این موضوع در دانش افزایی بسیار موثر است.

رییس کارگروه تخصصی آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادواری مجلس و مشاور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۱۶.۵ درصد تولید علمی باشگاه پژوهشگران مربوط به فعالیت های جوانان است.

وی با بیان اینکه شهر دانایی، فناوری و رسانه ای افتتاح کردیم، گفت: همه باید تلاش کنیم تا جندی شاپورها زنده شوند و متخصصان همه دنیا به ایران بیایند.

پروفسور زارع خاطر نشان کرد: ۳ هزار و ۵۶۸ اختراع در باشگاه پژوهشگران وجود دارد که از این تعداد ۴۴ درصد مربوط به دانشگاه دولتی است.

وی ادامه داد: ۱۴۰ طرح عملیاتی در باشگاه پژوهشگران وجود دارد و ۱۴ هزار فعال جوان پژوهشگر و نخبه در این مرکز در حال فعالیت هستند.

گفتنی است؛ اولین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کار آفرینی کشور در سال ۹۶ به همت موسسه آموزش عالی فن پردازان در حال برگزاری است.

 

منبع‌: خبرگزاری قدس

برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها

موسی الرضا متولی
فن پردازان خیلی عالیه
کارشناس

ممنون از لطف شما