400 باشگاه کارآفرینی و پژوهشگران در کشور فعال است

اصفهان- ایرنا- رئیس کارگروه آموزش و تحقیقات مرکز نمایندگان ادواری مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به 400 باشگاه کارآفرینی و پژوهشگران با حدود 14 هزار عضو در کشور فعالیت می کنند.

به گزارش ایرنا، کریم زارع روز سه شنبه در نخستین اجلاس ملی چهره های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور در اصفهان افزود: تا کنون سه هزار و 568 اختراع در این باشگاه ها ثبت و 140 طرح عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه اعضای این باشگاه ها از همه دانشگاه های کشوروحتی از خارج کشور هستند، اظهار کرد: حدود 43 درصد اعضای باشگاه ها از دانشگاه های دولتی هستند.
وی با تاکید بر اینکه باید بسترهای مناسب برای کارآفرینی جوانان و نخبگان کشور با کمترین سختگیری فراهم شود، گفت: کارها و برنامه های ما باید به گونه ای باشد که نخبگان جامعه را جذب کنیم.
زارع همچنین با بیان اینکه آموزش عالی کشور نیاز به تحول اساسی دارد، افزود: باید راه نویی را جایگزین کنکور کرد.
به گفته وی کنکور در 90 درصد دانشگاه های دنیا حذف شده و از راهکارهایی مانند دوره های 2 ساله دانش افزایی به جای آن استفاده می شود.
نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این اجلاس با تاکید بر اینکه کارآفرینی با اشتغال، تفاوت دارد، گفت: یکی از ویژگی های کارآفرینی، ریسک پذیری بالای آن است.
مصطفی رناسی با بیان اینکه باید فضای کسب و کار برای کارآفرینی مناسب باشد، افزود: تحقق این فضا نیاز به حکمرانی خوب دارد که از جمله شاخص های آن می توان به دریافت نظرها همه مردم و اجرای نظر اکثریت، قانونمداری، شفافیت، پاسخگویی، همگرایی و مسئولیت پذیری اشاره کرد.
مسعود صرامی یکی از کارآفرینان اصفهان نیز در این اجلاس تاکید کرد که لازم است آموزش و تربیت در کنار کارآفرینی قرار گیرد تا کارآفرینان درست داشته باشیم نه اینکه بخواهند با ضربه زدن به دیگران، کار خود را پیش ببرند.
رئیس دانشگاه فولادشهر نیز در این اجلاس با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: این موضوع از 17 سال گذشته تاکنون مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده اما آنطور که باید کشور همزمان و همراه با این تفکر پیش نرفته است.
علیرضا انصاری با بیان اینکه کشور در مسیر حساسی قرار دارد، افزود: ما باید کشورمان را به دست نسل چهارم و پنجم انقلاب دهیم.
وی جوانان متولد دهه 60 را فرصت بزرگی برای کشور خواند و اظهار کرد: اگر نتوانیم به خوبی از ظرفیت ها و توانایی های آنها استفاده کنیم، آن وقت تبدیل به تهدید می شود.
وی همچنین تاکید کرد که لازم است سبک مدیریت جهادی در کشور احیا شود.
در نخستین اجلاس ملی چهره های ماندگار مدیریت و کارآفرینی کشور در اصفهان از 15 چهره برتر تجلیل شد.
این اجلاس با شرکت حدود ۷۰۰ نفر در جهت ارج نهادن به تلاش های مدیران و کارآفرینان برتر کشور در راستای حمایت از کارآفرینی و نیز تشویق واحدها و بنگاه های تجاری و اقتصادی در راستای تولید و ارائه خدمات و کالاهای با کیفیت به مدت یک روز در اصفهان برگزار شد.

 

منبع:‌ خبرگزاری ایرنا

برچسب ها :

نظرات و دیدگاه ها